Uprawnienia – G1 elektryczne, G2 energetyczne, G3 gazowe
Prudnik

Aktualne kursy zawodowe

Kursy na podesty ruchome, zwyżki, podnośniki koszowe - Grupa KENA
Kurs na wózki widłowe, uprawnienia na wózki widłowe UDT.

Kursy i szkolenia elektryczne, energetyczne, gazowe w Prudniku

typu G1, G2 i G3

Grupa Kena to firma z wieloletnim doświadczeniem, której specjalizacją są profesjonalne kursy i szkolenia elektryczne (typu G1), a także energetyczne (SEP G2) oraz gazowe (SEP G3) w Prudniku. Specjaliści Grupy Kena dojeżdżają do firm w Prudniku i przeprowadzają kompleksowe szkolenia w siedzibie klienta. Prudnik to jedna z wielu miejscowości na terenie kraju, w którym Grupa Kena oferuje swoje usługi, bowiem na swoim koncie ma już szkolenia we wszystkich rejonach Polski. Nasi eksperci przeprowadzają zajęcia w oparciu o aktualne przepisy, a wszystko odbywa się w ciekawej i przystępnej formie, dzięki czemu kursanci szybko przyswajają niezbędną wiedzę.

Uprawnienia SEP Prudnik - szkolenia Grupa Kena

Uprawnienia SEP G1 to głównie eksploatacja i dozór urządzeń elektrycznych, instalacji oraz sieci elektroenergetycznych w zakresie wytwarzania, przetwarzania, przesyłu oraz zużycia energii elektrycznej. Kursy i szkolenia energetyczne (typu G2) pozwalają zdobyć uprawnienia dotyczące eksploatacji i dozorowania urządzeń oraz instalacji/sieci energetycznych i cieplnych. Kwalifikacje zawodowe związane z kolei z eksploatacją i dozorem sieci gazowych można nabyć zaliczając kursy i szkolenia gazowe (typu G3).

Uprawnienia SEP-owskie ważne są przez 5 lat i stanowią istotny atut pracownika w procesie rekrutacji, zwiększają kompetencji i/lub dają szansę awansu zawodowego. Organizujemy kursy SEP-owskie zarówno dla pracowników z wieloletnim stażem, jak też dla osób, które ukończyły 18. rok życia i zamierzają zdobyć/poszerzyć kwalifikacje zawodowe.

Prudnik – Uprawnienia elektryczne

Uprawnienia typu G1

Grupa Kena pomaga zdobyć kompleksowe uprawnienia elektryczne SEP G1 w kategorii dozoru (D) oraz eksploatacji sieci/urządzeń (E), organizując dla firm zlokalizowanych w Prudniku profesjonalne kursy i szkolenia. Uprawnienia G1, które powinien posiadać każdy elektryk, dedykowane są przede wszystkim dla osób, jakie zajmują się dozorem i/lub eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych. Zdobyte kwalifikacje i kompetencje umożliwiają m.in. obsługę, konserwację, remonty, montaże oraz działalność kontrolno-pomiarową w obrębie urządzeń produkujących, przetwarzających, przesyłających i zużywających energię elektryczną o napięciu do 1 kV.

W praktyce kurs elektryka z uprawnieniami SEP G1 pozwala na pracę m.in. w obrębie zespołów prądotwórczych, urządzeń elektrotermicznych, sieci trakcyjnych, oświetlenia ulicznego czu instalacji automatycznej regulacji. Prudnik to jednak z lokalizacji, do jakich dojeżdżają eksperci z Grupy Kana, jednak w razie potrzeby kurs na elektryka może odbyć się w dowolnym miejscu na obszarze kraju. Kursy elektryczne (Prudnik) organizowane przez Grupę Kena przeprowadzane są bardzo sprawnie, a wiedza przekazywana jest w przystępnej formie.

Prudnik - Uprawnienia elektryczne G1
Prudnik - Uprawnienia Energetyczne G2

Prudnik – Uprawnienia Energetyczne

Uprawnienia typu G2

Od wielu lat Grupa Kena przeprowadza fachowe kursy i szkolenia energetycznew Prudniku. Oferta przeznaczona jest dla osób, do obowiązków których należy eksploatacja i/lub dozór urządzeń, instalacji oraz sieci cieplnych. Tego typu uprawnienia energetyczne przygotowują do pracy ciepłownika i dają niezbędne kompetencje do obsługiwania, remontowania, konserwowania, montowania oraz kontroli urządzeń energetycznych wytwarzających, przetwarzających, przesyłających, a także zużywających ciepło.

Wśród urządzeń, jakie dozorować i eksploatować może osoba posiadająca uprawnienia G2, można wymienić m.in. kotły parowe, wodne, piece na paliwa stałe, płynne czy gazowe. Oprócz tego, zaświadczenie o uprawnieniach SEP G2 upoważnia pracę z sieciami i instalacjami cieplnymi, turbinami parowymi/wodnymi, urządzeniami wentylacyjnymi, chłodniczymi, klimatyzacyjnymi, sprężarkami itd. Prudnik to jedno z głównym miejsc, w jakich Grupa Kena organizuje kursy G2, ale szkolenia na uprawnienia energetyczne można z powodzeniem zamówić na terenie całego kraju.

Prudnik – Uprawnienia gazowe

Uprawnienia typu G3

Prudnik jest jedną z wielu miejscowości, do których dojeżdżają specjaliści Grupy Kena, organizując kompleksowe kursy i szkolenia energetyczne na uprawnienia G2. Tego rodzaju szkolenia SEP-owskie dają uprawnienia osobom, które odpowiadają w zakładzie pracy za prawidłową eksploatację i dozorują urządzenia, instalacje oraz sieci gazowe. Zakres uprawnień SEP G2 dotyczy zarówno bieżącej obsługi, remontów, prac konserwacyjnych, montażu oraz aspektów kontrolno-pomiarowych różnych elementów sieci gazowych, które wytwarzają, przetwarzają, przesyłają i zużywają paliwo gazowe.

Uprawnienia energetyczne G2 umożliwiają pracę przy zbiornikach do magazynowania paliw gazowych, sieciach przesyłowych oraz instalacjach gazowych o ciśnieniu do 0,5 MPa i powyżej czy urządzeniach do produkcji paliw gazowych. Niezależnie od tego, zaświadczenie SEP G2 daje możliwość obsługi turbin gazowych, przemysłowych odbiorników paliw gazowych o mocy powyżej 50 kW, urządzeń uzdatniania paliw gazowych oraz Instalacji sprężonego powietrza. Jeśli masz firmę w Prudniku i interesują Cię szybkie kursy/szkolenia na uprawnienia G2 – Grupa Kena jest do Twojej dyspozycji!

Prudnik - Uprawnienia gazowe G3