Kurs na wózki widłowe

Profesjonalne kursy i szkolenia na operatora wózka widłowego

Aktualne kursy zawodowe – Grupa KENA

Kursy na podesty ruchome, zwyżki, podnośniki koszowe - Grupa KENA
Kurs na wózki widłowe, uprawnienia na wózki widłowe UDT.

Szkolenia i kursy na wózki widłowe

(wózki widłowe spalinowe (gazowe), wysokiego składowania (boczne))

Grupa KENA zaprasza na profesjonalne szkolenia i kursy na wózki widłowe. Nasze szkolenia umożliwiają zdobycie uprawnień operatora wózka widłowego UDT tzw. dawnej kategorii IIWJO i IIIWJO. Są one niezbędne do podjęcia pracy na różnego rodzaju wózkach jezdniowych. Wózki widłowe są wykorzystywane w magazynach, fabrykach czy dużych obiektach handlowych. Operatorzy wózków widłowych są bardzo poszukiwaną grupą pracowników i mogą liczyć na atrakcyjną pracę w Polsce i za granicą.

W Grupie KENA kursy na wózki widłowe prowadzone są przez instruktorów z bogatym doświadczeniem zdobytym w Polsce i za granicą. W trakcie szkoleń na wózki widłowe wykorzystujemy m.in. filmy instruktażowe i multimedialne prezentacje. Najwyższą jakości naszych szkoleń potwierdzają referencje i opinie klientów, a także przyznane nagrody. Grupa KENA w latach 2018-2022 zdobyła Złote Orły Kształcenia. Nasza wiedza i doświadczenie sprawia, że Grupa KENA od wielu lat znajduje się wśród najlepszych firm szkoleniowych!

Szkolenia na wózki widłowe w Grupie KENA zapewniają profesjonalne wyszkolenie teoretyczne i praktyczne do pracy na wszystkich rodzajach wózków widłowych. Dzięki temu najlepiej przygotowują do zdania egzaminu na wózki widłowe przed Urzędem Dozoru Technicznego (UDT).

Kurs na wózki widłowe UDT

Kurs na wózek widłowy UDT

Oferujemy profesjonalne kursy na wózki widłowe dzięki którym zdobędziesz wiedzę i umiejętności praktyczne wymagane w pracy operatora wózka widłowego (oficjalnie nazywanego jezdniowym). Umożliwiają one rozpoczęcie pracy w bardzo wielu branżach, a zapotrzebowanie na profesjonalnych operatorów wózków widłowych ciągle rośnie.

Obsługa wózka widłowego wymaga posiadania uprawnień operatora tzw. dawnej kategorii IIWJO. Są one niezbędne do podjęcia pracy na różnego rodzaju wózkach widłowych (jezdniowych). Kursu operatora wózka widłowego składa się z części teoretycznej i praktycznej. W ramach części teoretycznej dzięki multimedialnym prezentacjom poznasz odpowiedzi na pytania egzaminacyjne Urzędu Dozoru Technicznego dotyczące budowy, funkcjonowania i bezpiecznej eksploatacji wózków widłowych. Część praktyczna kursów na wózki jezdniowe uwzględnia najnowsze wytyczne UDT i pozwala na opanowanie manewrów wymaganych na egzaminie UDT.

Nasze szkolenia na wózki widłowe pozwalają zdobyć umiejętności obsługi każdego rodzaju wózków widłowych, a także uzyskać uprawnienia operatora wózka widłowego wymagane przez UDT.

Sprawdź jak powinny wyglądać KURSY ZAWODOWE na wózki widłowe!

Kurs na wózki widłowe – elektryczne i spalinowe

Kurs na wózki widłowe (widlaki) – elektryczne i spalinowe

Kursy na wózki widłowe (tzw. widlaki) z napędem elektrycznym i spalinowym umożliwiają zapoznanie się z budową, działaniem i obsługą tego rodzaju wózków widłowych. W trakcie kursu na widlaki przygotowujemy operatorów wózków do zdania teoretycznej i praktycznej części egzaminu UDT. Nasze kursy na wózki widłowe (elektryczne i spalinowe) cieszą się dużym zaufaniem wśród klientów indywidualnych oraz firm krajowych i zagranicznych. Szkolenia organizujemy w naszej siedzibie w K-Koźlu lub na terenie firmy Klienta. W magazynach wysokiego składowania naszych Klientów prowadzimy także kursy na wózki widłowe wysokiego składowania (tzw. wózki widłowe boczne – typu reach truck).

Kurs na sztaplarki (wózki podnośnikowe prowadzone)

Kurs na wózki podnośnikowe prowadzone (pieski)

Kurs na wózki podnośnikowe prowadzone w Grupie KENA to doskonały sposób na zdobycie uprawnień umożliwiających korzystanie z tych wózków jezdniowych. Cechą wyróżniającą wózki podnośnikowe od innych rodzajów wózków widłowych jest sposób pracy operatora wózka. Kurs na wózki podnośnikowe prowadzone odbywa się na nowoczesnych urządzeniach w których operator prowadzi wózek za pomocą dyszla. Szkolenia na wózki prowadzone skierowane są do firm i klientów indywidualnych. Przygotowują one do zdania egzaminu UDT i uzyskania uprawnień operatora wózka widłowego. Nasza oferta obejmuje zarówno szkolenia w naszej siedzibie w K-Koźlu lub na terenie zakładu Klienta.

Kurs na wózki unoszące (paleciaki) - bez uprawnień UDT

Kurs na wózki unoszące (paleciaki)

Grupa KENA organizuje także kursy na wózki unoszące (paleciaki). Te urządzenia są bardzo popularne w branży spożywczej i handlu. Kurs na wózki unoszące tzw. paleciaki pozwala na zdobycie wiedzy dotyczącej zasad BHP, bezpiecznego załadunku i unikania niebezpiecznych sytuacji w trakcie używania wózka unoszącego. Kwestie związane z bezpieczeństwem pracy są omawiane na części teoretycznej kursu na paleciaka. Cześć praktyczna kursu na wózki unoszące obejmuje naukę korzystania ze tego rodzaju sprzętu i jego obsługę. Szkolenia na wózki unoszące (paleciaki) są skierowane zarówno do firm, jak i osób indywidualnych. Kursy na paleciaki odbywają się w firmie Klienta.

Prowadzone w Grupie KENA kursy operatora wózka widłowego zostały opracowane na podstawie wieloletnich doświadczeń szkoleniowych zdobywanych w Polsce i za granicą. Program kursów na wózki widłowe jest ciągle aktualizowany i obejmuje najnowsze wytyczne UDT. Oferujemy nowoczesne szkolenia na wózki widłowe podczas których wykorzystywany jest profesjonalny sprzęt m.in. 55 i 40 calowy telewizor LED czy projektory Full HD. Dzięki temu nasze szkolenia są ciekawe i pozwalają na szybkie przyswojenie wiedzy oraz praktycznych umiejętności operatora wózków widłowych. Skorzystaj z naszych kursów na wózki widłowe i zdobądź uprawnienia operatora wózka widłowego wymagane przez UDT!

Galeria z kursów na wózki widłowe

(wózki widłowe, wózki podnośnikowe prowadzone, paleciaki)

Najczęstsze pytania dotyczące kursów na wózki widłowe

(spalinowe, elektryczne, ręczne)

Średnia cena kursu na wózek widłowy (dawnej kat. IIWJO) waha się między 600 a 900 zł. Ze względu na coraz wyższą inflacje trzeba liczyć się ze stałym wzrostem cen kursów na wózki. Dodatkowo sporą cześć kosztów kursu operatora wózka stanowi opłata za egzamin UDT, która wzrosła od 09 lutego 2023 r. i aktualnie wynosi 237,98 zł.

W przypadku szkoleń dla firm Grupa KENA oferuje indywidualnie negocjowane ceny, a dla klientów indywidualnych przygotowujemy atrakcyjne promocje. Sprawia to, że cena kursu na wózki widłowe jest jeszcze bardziej atrakcyjna.

Dla pracodawców okresowo dostępne jest dofinansowanie kursów na wózki widłowe z Krajowego Funduszu Szkoleń. W ramach wsparcia pracodawca może dostać dofinansowanie w wysokości 80 %, a w przypadku mikro przedsiębiorców nawet 100% kosztów szkolenia. Wnioski o dofinansowanie przyjmują Powiatowe Urzędy Pracy i tam można uzyskać informacje czy aktualnie jest dostępne dofinansowanie kursów na wózki widłowe.

W przypadku osób bezrobotnych posiadających gwarancje zatrudnienia przez cały rok dostępne są bezpłatne kursy na wózki widłowe z Urzędu Pracy. Lokalne Urzędy Pracy organizują także dodatkowe bezpłatne szkolenia skierowane do osób bezrobotnych, które chcą podnieść lub uzupełnić swoje kwalifikacje.

Szkolenie operatora wózków widłowych składa się z dwóch części: teoretycznej oraz praktycznej. Część teoretyczna szkolenia to multimedialne prezentacje i filmy, dzięki którym kursanci uzyskują wszystkie niezbędne wiadomości. Cześć praktyczna pozwala na opanowanie bezpiecznej jazdy wózkiem widłowym i wykonywanie manewrów, które są wymagane na egzaminie Urzędu Dozoru Technicznego.

Prowadzone w Grupie KENA kursy operatora wózka widłowego pozwalają na szybkie przyswojenie wiedzy w bardzo przystępny sposób (m.in. przy wykorzystaniu prezentacji multimedialnych, filmów instruktażowych). Nasze szkolenia na wózki widłowe zapewniają także odpowiednie przygotowanie praktyczne do pracy na wózkach widłowych. To z kolei przekłada się na wysoką zdawalność egzaminów UDT przez absolwentów naszych kursów na wózki widłowe.

Nie, termin ważności uprawnień Urzędu Dozoru Technicznego na wózki widłowe podnośnikowe wynosi 10 lat (oprócz wózków specjalizowanych np. ze zmiennym wysięgiem).