Kurs na ładowarki teleskopowe

Profesjonalne kursy i szkolenia na wózki ze zmiennym wysięgiem

Aktualne kursy zawodowe – Grupa KENA

Kursy na podesty ruchome, zwyżki, podnośniki koszowe - Grupa KENA
Kurs na wózki widłowe, uprawnienia na wózki widłowe UDT.

Szkolenia i kursy na ładowarki teleskopowe (m.in. JCB, Manitou, Merlo)

(wózki jezdniowe ze zmiennym wysięgiem)

Organizujemy profesjonalne szkolenia i kursy na ładowarki teleskopowe. Pozwalają one uzyskać uprawnienia tzw. dawnej kategorii IWJO dla wózków specjalizowanych, które są niezbędne do pracy na wózkach podnośnikowych ze zmiennym wysięgiem (czyli na ładowarkach teleskopowych).

Grupa KENA to profesjonalna firma szkoleniowa z wieloletnim doświadczeniem w organizacji kursów na ładowarki teleskopowe. O najwyższej jakości naszych szkoleń i kursów zawodowych świadczą nie tylko doskonałe referencje i opinie klientów, ale również liczne nagrody przyznane firmie. Grupa KENA zdobyła m.in. prestiżową nagrodę Złote Orły Kształcenia w latach 2018-2022. W ramach tego konkursu w 2022 roku przebadano ponad 46 000 firm i ponad 4 mln opinii Klientów! Profesjonalizm i doświadczenie Grupy KENA sprawiają, że już od 2018 roku firma ciągle znajduje się wśród najlepszych firm szkoleniowych!

Szkolenia na ładowarki teleskopowe w Grupie KENA to pewność uzyskania rzetelnej wiedzy teoretycznej przekazanej w bardzo przystępny sposób (m.in. przy wykorzystaniu prezentacji multimedialnych, filmów instruktażowych). Nasze kursy zapewniają także odpowiednie przygotowanie praktyczne do pracy na wózkach ze zmiennym wysięgiem. To z kolei przekłada się na wysoką zdawalność egzaminów UDT przez absolwentów naszych szkoleń i kursów na ładowarki teleskopowe.

kurs na ładowarę teleskopową

Kursy na wózki ze zmiennym wysięgiem

Kursy na wózki ze zmiennym wysięgiem (ładowarki teleskopowe) pozwalają zdobyć wiedzę i umiejętności niezbędne do pracy na ładowarkach teleskopowych różnego typu. Do ich prawidłowej obsługi konieczne jest posiadanie uprawnień tzw. dawnej kategorii IWJO dla wózków specjalizowanych. Do obsługi wózków ze zmiennym wysięgiem nie wystarczą zatem uprawnienia zdobyte na wózki innego rodzaju (dawnej kategorii IIWJO).

Nasz kurs na operatora ładowarki teleskopowej obejmuje zarówno część teoretyczną uwzględniającą najnowsze wytyczne UDT, jak i część praktyczną. Pozwala więc na zdobycie wiedzy z zakresu przepisów dozoru technicznego i BHP obowiązujących operatora ładowarki. W trakcie multimedialnych prezentacji omawiane są pytania egzaminacyjne z zakresu budowy, działania i zasad bezpiecznej eksploatacji tych urządzeń. Natomiast praktyczna część kursu na wózki jezdniowe ze zmiennym wysięgiem umożliwia opanowanie konkretnych umiejętności operatorskich i manewrów wymaganych na egzaminie UDT. To najlepszy sposób na przygotowanie kursanta do uzyskania uprawnień UDT.

Nasz kurs na wózki widłowe ze zmiennym wysięgiem pozwala zatem nabyć kompleksowe kwalifikacje do pracy na stanowisku operatora.

Sprawdź jak powinny wyglądać KURSY ZAWODOWE na ładowarki teleskopowe!

Kurs na Manitou

Kurs na Manitou

Kurs na operatora Manitu odbywa się na profesjonalnych maszynach tej popularnej marki ładowarek teleskopowych. Pozwala na zapoznanie się ze specyfiką tych urządzeń — ich budową, możliwościami i obsługą. Oczywiście kurs na Manitou przygotowuje do egzaminu UDT, którego zdanie uprawnia do korzystania z ładowarek teleskopowych różnych marek. Prowadzimy kursy na Manitou dla firm i osób indywidualnych — w naszej siedzibie w K-Koźlu lub na terenie firmy Klienta.

Kurs na JCB

Kurs na JCB

Organizowany przez Grupę KENA kurs na JCB to świetny sposób na zdobycie uprawnień operatorskich niezbędnych do korzystania z ładowarek teleskopowych. Kurs na operatora JCB odbywa się na nowoczesnych urządzeniach tej marki, przygotowuje jednak do egzaminów UDT uprawniających do korzystania z wszystkich wózków podnośnikowych z wysięgnikiem. Kurs na JCB skierowany jest do firm i klientów indywidualnych. Szkolenia na JCB odbywają się w naszej siedzibie w K-Koźlu lub u Klienta.

Kurs na Merlo

Kurs na Merlo

Kurs na operatora Merlo to doskonały sposób na zapoznanie się z tymi popularnymi za granicą urządzeniami i zdobycie wiedzy oraz praktycznych umiejętności operatorskich. Warto przy tym zaznaczyć, że nasz kurs na Merlo przygotowuje do egzaminów UDT uprawniających do obsługi wszystkich marek ładowarek teleskopowych. Nasz kurs na Merlo dostępny jest zarówno dla firm, jak i osób indywidualnych. Może być prowadzony w naszej siedzibie lub u Klienta.

W Grupie KENA kursy na ładowarki teleskopowe w zależności od dostępności sprzętu odbywają się głównie na wózkach JCB bądź Manitou. Niezależnie od marki ładowarek teleskopowych na których prowadzony jest kurs, po zdaniu egzaminu UDT operator otrzymuje takie same uprawnienia. Umożliwiają one obsługę wszystkich wózków podnośnikowych o zmiennym wysięgu takich jak: JCB, Manitou, Merlo. Profesjonalni operatorzy ładowarek teleskopowych od kilku lat są najbardziej poszukiwanymi pracownikami w kraju i zagranicą! Szczególnie w obecnych czasach pracownicy, którzy ukończyli kurs na wózki ze zmiennym wysięgiem mają świetne perspektywy pracy w logistyce w Polsce i na terenie krajów Unii Europejskiej.

Galeria z kursów na ładowarki teleskopowe

(wózki jezdniowe ze zmiennym wysięgiem)

Najczęstsze pytania dotyczące kursów operatora ładowarki teleskopowej

(wózków jezdniowych ze zmiennym wysięgiem)

Aby obsługiwać te specjalistyczne urządzenia, trzeba ukończyć kurs na ładowarki teleskopowe i zdać egzamin UDT. Aby zostać operatorem ładowarki teleskopowej należy uzyskać uprawnienia tzw. dawnej kategorii I WJO dla wózków specjalizowanych. Ładowarki teleskopowe nie mogą być one używane przez osoby, które posiadają uprawnienia na innego rodzaju wózki.

W kursie na ładowarki teleskopowe może wziąć udział każdy, kto ukończył 18 lat i nie ma przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku operatora ładowarek teleskopowych.

Szkolenie operatora ładowarek teleskopowych podzielone jest na dwie części: część teoretyczną oraz część praktyczną. Część teoretyczna szkolenia to multimedialne prezentacje i filmy, dzięki którym kursanci uzyskują wszystkie niezbędne wiadomości. Cześć praktyczna pozwala na opanowanie jazdy ładowarką teleskopową i bezpieczne wykonywanie manewrów, które są wymagane na egzaminie Urzędu Dozoru Technicznego.

Niezależnie czy kurs prowadzony był na ładowarce teleskopowej JCB, Manitou czy innego producenta, po zdaniu egzaminu UDT operator otrzymuje takie same uprawnienia. Umożliwiają one obsługę wszystkich wózków podnośnikowych o zmiennym wysięgu m.in. JCB, Manitou czy Merlo.

Termin ważności uprawnień UDT na ładowarkę ze zmiennym wysięgiem wynosi 5 lat.